/17.09. - 23.09.2017/

Dziś uroczyście obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła. W sposób szczególny ogarniamy wdzięczną modlitwą zmarłych parafian i budowniczych naszego kościoła oraz wszystkich dobrodziejów którzy dziś troszczą się o wspólne dobro jakim jest nasza świątynia.

W naszej kronice parafialnej czytamy o tym wydarzeniu:

Dnia 16 września 1951 roku odbyła się w kuracji Urbanowice pierwsza w jej historii wizytacja biskupia. Dzień 16 września 1951r. przejdzie do historii Urbanowic jako najuroczystszy dzień, w tym dniu bowiem został również poświęcony nowo wybudowany kościół parafialny, który odtąd na miejscu tymczasowej kaplicy służył będzie jako Dom Boży. Wizytacji i poświęcenia dokonał J. E. Ks. Biskup Juliusz Bieniek, Biskup Sufragan Katowicki.

Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz.1530.

We wtorek, o godz.1600 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

W środę, nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

W czwartek, od godz.1600 „Godzina Święta”, Koronka do Miłosierdzia Bożego

oraz okazja do Spowiedzi św..

Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek, Święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży

- w środę, wspomnienie Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasang i Tow.

- w czwartek, Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- w sobotę, wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapł.

Spotkanie organizacyjne w sprawie katechezy dla dzieci 5-cio letnich oraz dla 6-cio latków, odbędzie się w środę o godz. 1530. Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi, serdecznie zapraszamy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze potrzeby. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

NIECH DUCH ŚWIĘTY DA NAM ŁASKĘ UMIŁOWANIA KOŚCIOŁA, ABYŚMY ŻYLI W NIM W RADOŚCI I POKOJU!

Piątek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn