Wyszukiwanie

5.

Słowo Życia: Nie wahaj się, to Pan cię posyła.

Rozważanie: Mt 21, 23 – 27

PRAWO NAUCZANIA

Jezus naucza w świątyni. Jest dobrym, mądrym nauczycielem, który przekazu­je nieskończoną wiedzę. Otrzymał od Ojca depozyt mądrości, który należy podać ludziom, by w życiu codziennym, a także wiecznym, nie błądzili. Jest pewny swej misji. Bez cienia niepokoju podaje ziarna, które stanowią jasne światło na drogach świata.

Wewnętrzne poczucie posłania przez Boga stanowi u wielu ludzi wielkich niezmiernie ważny motyw odwagi i gotowości służenia. Ważne jest, abyśmy się uczyli takiej pewności. Gdy trzeba przezwyciężyć własną nieśmiałość, zalęknienie niewiedzą, bezradnością, kolejnym upoko­rzeniem, wtedy tylko świadomość posłania nas, ułatwi zachowanie proste i skuteczne.

Gdy powołanie zmusza do podejmowania funkcji w środowiskach trudnych, czasami niechętnych, obojętnych religijnie, zagubionych moralnie, a lęk podyktuje niejedną okazję zaniechania posługi - wtedy pewność, że posłał mnie On, że to jest Jego wola, pozwala zwyciężyć opór ciała i nastroju. W rozmaitych kryzysowych chwilach powołania odniesienie tego, co jest, tego kim się stałem, musi dosięgnąć Bożej woli, Jego wyboru. Oto, Bóg posyła ciebie i posyła tutaj.

Ani niepewność własna, ani pytania innych, nie mogą mieć znaczenia w doko­naniu, lub ponowieniu wyboru. Nie wahaj się, to Pan cię posyła.

Święta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
6669
Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Statystyki

Brak własnych statystyk