Wyszukiwanie

4.

CUD SŁOŃCA:

NOTA KRYTYCZNA

         Dla potwierdzenia prawdy historycznej należy przytoczyć zwięzły opis zjawiska słonecznego dokonany przez Biskupa Leirii w Liście pasterskim na temat kultu Matki Bożej Fatimskiej.

      „Zjawisko słoneczne z 13 października 1917 r., relacjonowane i opi­sane w ówczesnych czasopismach, było jak najbardziej cudowne i po­zostawiło niezatarte wrażenie w wielu tych, którzy mieli szczęście być tam obecni.

      Dzieci wskazały wcześniej dzień i godzinę, w której miało się do­konać. Wiadomość rozeszła się błyskawicznie po całej Portugalii. Cho­ciaż dzień był szary i padał intensywny deszcz, przyszły tysiące osób, które obecne w czasie ostatniego objawienia były widzami wszystkich manifestacji słońca, w hołdzie Królowej nieba i ziemi, ja­śniejącej bardziej niż słońce u szczytu swojego blasku (por. Pnp 6, 10).

      To zjawisko, którego nie zarejestrowało żadne obserwatorium astronomiczne, a więc które nie było naturalne, zostało zauważo­ne przez osoby wszystkich kategorii i klas społecznych, wierzących i niewierzących, dziennikarzy głównych gazet portugalskich, a ponadto przez osoby znajdujące się w odległości kilku kilometrów od tego miejsca, co dyskredytuje wszelkie wyjaśnienia mówiące, że zjawisko słońca było zbiorowym złudzeniem”.

Święta

Wtorek, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
5776
Dźwięk


Statystyki

Brak własnych statystyk