BÓG WIARY I MODLITWY

ROZWÓJ KULTU MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

c.d.

Jezus idący pośród tłumów

Wraz z pierwszymi oznakami dnia odprawiana jest Msza św. dla Służebników Najświętszej Pani, którzy będą potem do dyspozycji w służbie kultu i opieki nad chorymi.

Przy różnych ołtarzach celebrowane są jedna po drugiej Msze św. przez ponad dwustu kapłanów przybyłych z pielgrzymką.

Około 7.00 rano na głównym ołtarzu wzniesionym przed fasadą bazyliki, jeden z biskupów odprawia Mszę św. z powszechną Komunią św. Dwie lub trzy ogromne puszki z komunikantami o średnicy 25 centymetrów, z sześcioma tysiącami komunikantów wewnątrz są konsekrowane po raz pierwszy, a następnie 25 kapłanów z wypełnionymi mniejszymi puszkami, rozchodzi się we wszystkich kierunkach.

Całe Cova da Iria stało się jednym wielkim sanktuarium.

Schola Cantorurn śpiewała przy mikrofonie niezwykle piękną pieśń eucharystyczną, której nie zapomina się przez całe życie:

Święci Aniołowie i Archaniołowie, bądźcie z nami!

Pomóżcie nam wielbić Boską Eucharystię!

I wydaje się, jakby naprawdę Aniołowie przybyli licznie na to miejsce, podczas gdy olbrzymi tłum, rozumiejąc doniosłość chwili, odpowiadał z nieopanowanym oddaniem:

Niech żyje Jezus w Najświętszym Sakramencie,

Niech żyje Jezus, Nasz Pan,

Niech żyje Jezus, Pasterz uwielbiany,

Niech żyje Jezus, nasza; miłość.

Pośród nich pielgrzymi, którzy chcieli przyjąć Komunię św., skupieni i rozmodleni, czekali cierpliwie na swoją kolej.

Profesor dr Ludwig Fischer pisze:

„Otoczony przez liczny tłum wiernych, którzy od ponad dwóch godzin czekali w upalnym słońcu, aby przyjąć Komunię św., z. radością i przeżyciem młodego diakona, który po raz pierwszy w swoim życiu może dotknąć Ciała Pańskiego, wspinam się na ołtarz. Skąd we mnie ta radość? Ach! Ponieważ Fatima jest miejscem laski! Tu wszystko jest inne niż powszednie życie!

Piątek, XV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn