Wyszukiwanie

BÓG WIARY I MODLITWY

CUDA FATIMY

 

CZĘŚĆ III

ROZWÓJ KULTU MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

1.

„TAJEMNICA FATIMSKA”: NOTA KRYTYCZNA

      W 1917 r., w części objawień, które nazwaliśmy «tajemnicą», Naj­świętsza Dziewica wyjawiła koniec wojny, która wtedy dręczyła Eu­ropę, i ogłosiła jeszcze inną, w przyszłości, mówiąc, że aby ją zaże­gnać, przyszła prosić o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca. Obie­cała, że jeśli spełni się Jej prośby, tamten naród się nawróci i zosta­nie przywrócony pokój. W przeciwnym razie zapowiada rozszerza­nie się jego błędów w całym świecie, wojny, prześladowania Kościoła świętego, męczeństwo wielu chrześcijan, różne prześladowania i cier­pienia Waszej Świątobliwości oraz unicestwienie wielu narodów.

      Ojcze Święty, aż do 1926 r. pozostało to tajemnicą według wy­raźnego nakazu Matki Bożej. Wtedy, po objawieniu, w którym pro­siła, żeby upowszechniać w świecie Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty pięciu kolejnych miesięcy, przystępując w tym samym celu do spowiedzi, rozmyślając kwadrans o tajemnicach Ró­żańca i odmawiając jego jedną część w celu wynagrodzenia znie­wag, świętokradztwa i obojętności popełnionych przeciw Jej Nie­pokalanemu Sercu, obiecała tym, którzy praktykowaliby to nabożeństwo, że pomoże im w godzinie śmierci wszelkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.

      Przedstawiłam tę prośbę Matki Bożej spowiednikowi, który użył pewnych środków, aby to zostało zrealizowane. Jednak dopiero 13 września 1939 r. Biskup Leirii raczył ogłosić w Fatimie tę prośbę Matki Bożej. Korzystam, Ojcze Święty, z tej okazji, aby poprosić Wa­szą Świątobliwość, żeby zechciał pobłogosławić i rozszerzyć to na­bożeństwo na cały świat.

Święta

Wtorek, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
7469
Dźwięk


Statystyki

Brak własnych statystyk