Wyszukiwanie

3.

Największy triumf Dziewicy Maryi

     Południe było błogosławionym czasem objawień. Teraz jest to godzina największych i najbardziej wzruszających przejawów wiary, w których jest nam dane uczestniczyć na ziemi.

     Formuje się procesja, Cudowna Figura przenoszona jest z Kaplicy Objawień aż do ołtarza, gdzie jest odprawiana Msza św. za chorych. W kapliczce czterej służebnicy Najświętszej Pani biorą tron na ramiona i tworzy się orszak. Poprzedzają go harcerze, którzy z trudem torują drogę między ogromnym tłumem, stłoczonym, aby zobaczyć Panią z bliska i prosić Ją, żeby zechciała ukazać się ponownie. Idą za figurą, powiewając licznymi sztandarami rozmaitych pielgrzymek.

      Następnie idą duchowni, a wreszcie Cudowna Figura. Wszystko porusza się bardzo powoli.

      Zaledwie Matka Boża pojawiła się w olśniewającym świetle słońca - opowiada dr Fischer - „zaczął zstępować na nas deszcz róż, jakiego nigdy w życiu nie widziałem! Posąg i osoby stojące wokoło były dosłownie przykrywane różami.

       Róże nie rosną na tym odludnym miejscu. Pielgrzymi przynoszą je ze sobą specjalnie na tę doniosłą chwilę. Ten fakt musi sprawiać, że ich hołd jest jeszcze milszy dla kochającego Serca Maryi Dziewicy.

        Jeszcze nie opanowaliśmy wzruszenia z powodu deszczu róż, kiedy przyjacielski głos szepnął mi na ucho: «Spójrz do tyłu!». Spojrzeliśmy i zobaczyliśmy, że zostaliśmy jakby przeniesieni w bezmierne pole śniegu. Cała dolina od najniższego punktu, gdzie znajdował się orszak, aż po jej krańce, bieliła się od rażącego światła południowego słońca, odbijanego w powiewie chusteczek, którymi machały dziesiątki tysięcy pielgrzymów, pozdrawiając Najświętszą Dziewicę.

        Było to kolejne wielkie widowisko, które można zobaczyć tylko w Cova da Iria.

        «Ucieczko grzeszników! Uzdrowienie chorych! Matko Miłosierdzia! Matko Boża Fatimska!» - rozlegało się zewsząd.

      Nie wszyscy mogli przybliżyć się do Cudownej Figury, ale ich pozdrowienia, przelatując w powietrzu, jak gromady anielskie krążyły wokoło Matki Najświętszej.

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
5639
Dźwięk


Statystyki

Brak własnych statystyk