Wyszukiwanie

3.

Jan Paweł II w Fatimie

Równie wspaniała okazała się pielgrzymka Jana Pawła II do Fatimy, wpisana w bardzo rozległą wizytę duszpasterską Papieża do najważniejszych miejsc Portugalii.

Wyniesiony 16 października 1978 r. na stolicę Piotrową Papież z Polski nosił wypisane w swoim herbie „Totus Tuus” jako wyraz osobistego poświęcenia Maryi. 13 maja 1981 r. podczas audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Rzymie cudownie uniknął zdradzieckiego zamachu z rąk Turka, Ali Agcy, agenta międzynarodowego terroryzmu. Jego strzały miały być śmiertelne. Papież przypisał swoje ocalenie opiece Matki Bożej Fatimskiej. Właśnie owego dnia przypadała 64. rocznica Jej objawień.

Uroczyste podziękowanie za ocalenie życia dokonało się 13 maja 1982 r. Fatima tego dnia przeżyła jeden z owych „dni Galilei”, do których już była przyzwyczajona od dziesięcioleci. Ogromna równina przy sanktuarium zniknęła pod półmilionowym tłumem wiernych, kiedy biały helikopter papieski wylądował na ziemi. „Przychodzę jako pielgrzym z różańcem w dłoni, z imieniem Maryi na ustach i hymnem na cześć miłosierdzia w sercu” - powiedział, zapalając swoją świeczkę od wielkiej gromnicy w Kaplicy Objawienia, podczas gdy wiele tysięcy innych płonęło w tłumie, który śpiewał, wołał i rozmawiał z Papieżem.

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
5784
Dźwięk


Statystyki

Brak własnych statystyk